Ne žodžiais, bet darbais mes Tėvynę mylim!
  • Pradžia
  • Straipsniai
  • Dokumentai
  • JDJ veikla
  • Valstybės pozicija
  • Gėdos lenta
  • Galerija
  • Video
  • JDJ Įstatai
  • Kontaktai
  • Paremkite
Jos Ekscelencijai LR Prezidentei Daliai Grybauskaitei

 

PRAŠYMAS

susitikti su Klaipėdos JDJ nariais ir rėmėjais

Klaipėda, 2011 m. liepos 28 d.

Po liepos 21 d. LR Prezidentės susitikimo su AB „Klaipėdos nafta", Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos atstovais, miesto savivaldybės vadovais, iš Prezidentūros video medžiagos ir iš pranešimo spaudai susidaro įspūdis, kad Klaipėdoje viskas tiesiog puikiu. Gal AB „Klaipėdos nafta" atvirame ore negarina mazuto vagonų (tiesa, liepos 21-25 dienomis kažkodėl negarino)? Gal Klaipėdos valstybinis jūrų uostas nekelia triukšmo, iš jo į miestą nesklinda anglių, trąšų ir kt. dulkės? Gal AB „Klaipėdos kartonas“, UAB „NEO GROUP“ naktimis, apeidamos filtrus, į miestą neleidžia smarvės tvaiko? Gal be būtino ir sąžiningo monitoringo ir nepriklausomos taršos kontrolės nebus problemų ir su statoma Klaipėdos termofikacine elektrine? Gal Klaipėda nebėra labiausiai užterštas miestas Lietuvoje? Gal jau ir korupcijos, šešėlinės ekonomikos, dvejopų standartų taikymo ir bylų klastojimo teismuose, specialiose ir jėgos tarnybose Klaipėdoje neliko? Gal Klaipėdoje per viešuosius pirkimus nebevagiami valstybės pinigai ir t.t., ir t.t.? Kas geriau žino miesto problemas, jei ne patys klaipėdiečiai? Todėl gal būtų neblogai išklausyti ir kitos pusės – Klaipėdos visuomenės, Tautos pusės?

           Remdamiesi LR Konstitucijos 2,3,4 ir 5 straipsniais, Prezidentės noru savo darbe remtis ir bendradarbiauti su pilietine visuomene ir vyr.  patarėjo N. Udrėno pasiūlimu parašyti raštą,  prašome Prezidentę susitikti su 5-10 Klaipėdos jungtinio demokratinio judėjimo (Klaipėdos JDJ) narių ir rėmėjų.

Susitikimo tikslas: identifikuoti svarbiausias Klaipėdos ir Lietuvos problemas ir, su Prezidentūros pagalba, realiai (nes už jų stovi realūs žmonės), iš esmės, o ne deklaracijomis, kovoti su jomis, pasirenkant pagal prioritetą ir spręsti jas iki galo - iki vienokio ar kitokio rezultato.

Klaipėdos JDJ ir kitos realiai dirbančios Klaipėdos ir Lietuvos labui NVO Prezidentei siūlo savo pagalbą kovoje prieš oligarchiją, monopolijas ir korupciją Klaipėdoje ir visoje Lietuvoje.

Manome, kad nusižengdami LR Konstitucijos 59 straipsnio nuostatai, bylojančiai, kad „Pareigas eidami Seimo nariai vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, valstybės interesais, savo sąžine ir negali būti varžomi jokių mandatų“ir 60 straipsnio bei LR Seimo statuto 6 straipsnio nuostatai, bylojančiai, kad „Seimo nario pareigos, išskyrus jo pareigas Seime, nesuderinamos su jokiomis kitomis pareigomis valstybinėse įstaigose ir organizacijose, taip pat su darbu verslo, komercijos bei kitose privačiose įstaigose ar įmonėse“, daugumą sudarantys partiniai Seimo nariai ne tik neatsisakė savo narystės partijose, bet yra tų partijų pirmininkais, ar pirmininkų pavaduotojais. Prisiekę prieš Konstituciją tarnauti visai Tautai, vykdyti Konstituciją ir įstatymus, partiniai karjeristai Seimą naudoja savo grupiniams interesams tenkinti.

Klaipėdos JDJ siūlo Prezidentei kreiptis LRKT, kad šis nuspręstų ar LR Seimo nariai, neatsisakę narystės partijose, nenusižengia LR Konstitucijos 60 straipsnio nuostatoms. Logika paprasta – kaip gali žmogus tarnauti interesų grupei (partijai), tuo pat metu prisiekęs prieš Konstituciją tarnauti visiems – Tėvynei, Tautai? Ir tai tik vienas iš daugelio Klaipėdos JDJ pasiūlymų Prezidentei.

Informacijai el. paštu siunčiame JDJ Klaipėdos skyriaus ir Klaipėdos JDJ sutrumpintą veiklos ataskaitą, iš kurios, manome, suprasite, kad Klaipėdos JDJ ne koks ekstremistinis judėjimas - kad specialiosioms tarnyboms nebūtina pasiklausyti mūsų telef. pokalbių, atiminėti asmeninius dokumentus, video kameras, mobiliuosius telefonus, ir šiaip gąsdinti.

P.S. Prašymą siunčiame registruotu laišku ir el. paštu. Delegacijos narių sąrašą atsiųsime el. paštu.

Pagarbiai
Klaipėdos JDJ Pirmininkas Vitas Žilis

Create a free website with Weebly